ایران با جلوه های چهار فصل

ایران جلوه‌های چهار فصل

ترجمه انگلیسی: ماناواز الکساندریان و متن فارسی: مهدی افشار ، سرزمین ایران را می‌توان سرزمین اقالیم هفت رنگ خواند، سرزمینی نشسته در ساحل بزرگ‌ترین دریاچه جهان و توانمند در دسترسی به آب نیلگون اقیانوس‌ها، برخوردار از کویرها‌یی بی‌‌مانند، کوهستان‌هایی که در زمستان از برف پوشیده و در تابستان طعم میوه‌های تابستانی آن زبانزد خاص و عام  است.


ایران جلوه‌های چهار فصل ترجمه انگلیسی: ماناواز الکساندریان و متن فارسی: مهدی افشار ، سرزمین ایران را می‌توان سرزمین اقالیم هفت رنگ خواند، سرزمینی نشسته در ساحل بزرگ‌ترین دریاچه جهان و توانمند در دسترسی به آب نیلگون اقیانوس‌ها، دارای کویرها‌یی بی‌‌مانند، کوهستان‌هایی که در زمستان از برف پوشیده و در تابستان طعم میوه‌های تابستانی آن زبانزد خاص و عام  است. ایران چهار فصل دارد که یا لطف طبیعت است یا مهر تاریخ یا خردآریایی‌‌ها؛ در کتاب ایران جلوه‌های چهار فصل عکاسان سعی بر ثبت زیبایی‌های مناظر طبیعی ای مانند رودخانه‌ها، کوهستان ها، آبشارها و کویرهای ایران در چهار فصل سال، دارند که هر طبیعت دوست و گردشگری مشتاق می‌شود تا این مناطق را از نزدیک ببیند. تصاویر بسیار زیبا در کتاب ایران جلوه‌های چهار فصل، نگاه هر بیننده را به خود جلب کرده و دنیایی خارج از تصویر برای بینندگان به وجود خواهد آورد. در هر گوشه این سرزمین جاودان، طبیعتی بکر نهفته است که تاکنون برای ما شناخته نشده است و همیشه به دنبال راهی بودیم برای دیدن و شناختن این مناطق که در این کتاب به این هدف می رسیم. کتاب ایران جلوه‌های چهار فصل، نگاه جمعی از عکاسان است که به دو زبان انگلیسی و فارسی با جلد گالینگور و قاب برای پنجمین بار توسط انتشارات فرهنگسرای میردشتی تجدید چاپ شده و با عکس‌‌های گوناگون از طبیعت همیشه سرسبز و ماندگار ایران دنیای جدیدی را پیش روی ما قرار خواهد داد.

6

این کتاب راهنمای مناسبی برای عکاسان، گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت ایران  می‌باشد.

 

4

گزیده ای از کتاب

آب، اين جاری حيات بخش كه همگان زندگی را در آن می جويند، همان جريانی كه ايستايی را برنمی تابد و تباهی را در ماندگاری و بي تحركی می داند؛ تنها در نمود آبشار و رودبار و تالاب و دريا ظهور نمی كند، بلكه در لايه های زيرزمين چون گنجينه ای ناآرام و پويا جاری است و گاه در دامنه كوهساری يا بلندای مرغزاری از ميان شكاف زمين چون چشمه ساری سر بر می آورد و يا به كوششی بی مانند و انديشه ای شفاف از اعماق زمين بيرون كشيده می شود تا زمين های تفتيده و تاول زده را طراوتی بخشد و سبزينگی را جايگزين خشکيدگی و حيات را جايگزين ممات گرداند.


برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب
لطفا کمی صبر کنید !!