زندگینامه آلفرد سیسلی

 

آلفرد سیسلی

در پاریس از والدین ثروتمند انگلیس متولد شد. پدر وی ویلیام سیسلی در تجارت ابریشم بود، و مادرش فلیسیا سیل، یک خبرنگار موسیقی بود.

220px-alfred_sisley_photo_full

آلفرد سیسلی در پاریس از والدین ثروتمند انگلیس متولد شد. پدر وی ویلیام سیسلی در تجارت ابریشم بود، و مادرش فلیسیا سیل، یک خبرنگار موسیقی بود. در سال 1857، در سن 18 سالگی، به لندن برای تحصیل و کسب و کار فرستاده شد، اما پس از چهار سال از تحصیل خارج شد و در سال 1861 به پاریس بازگشت. در سال 1862 او در پاریس با هنرمند سوئیسی مارک چارلز گابریل گلیه  و فریاداریس بالی ، کلود مونه و پیر آگوست رنور آشنا شد .  آنها با هم می توانند مناظرهوایی را به جای استودیو به تصویر بکشند تا بتوانند اثرات گذرا از نور خورشید را به طور واقعی درک کنند. این رویکرد نوآورانه در آن زمان، باعث شد که نقاشی های رنگی تر و گسترده تر نقاشی شود ، تا مردم عادت به دیدن آن داشته باشند. در نتیجه، سیسلی و دوستانش ابتدا چند فرصت برای نمایش یا فروش کار خود داشتند. آثار آنها معمولا توسط هیئت داوران مهمترین نمایشگاه هنر در فرانسه، سالن سالانه رد شد. در طول دهه 1860، سیسلی موقعیت مالی بیشتری نسبت به برخی هنرمندان دیگرش داشت، زیرا او از پدرش کمک هزینه دریافت می کرد. در سال 1866، سیسلی  بادختری به  نام ماری در پاریس ازدواج کرد. این زوج دو فرزند داشتند: پسر پیر (متولد 1867) و دختر جین (1869)

akg175313

در سال 1868، نقاشی های او در سالن پذیرفته شد، اما نمایشگاه او موفقیت مالی و انتقادی نیافت.  وقتی پدرش با شکست مالی برخورد سیسلی با فروش تابلوهایش او را حمایت کرد.  بقیه زندگی او در فقر گذشت، زیرا قیمت نقاشی هایش تا زمان مرگش به میزان قابل توجهی افزایش نیافت.  گاهی اوقات، با این حال، توسط حامیان حمایت می شد ، و این به او اجازه داد، به جز موارد دیگر، سفر کوتاهی به انگلیس داشته باشد.اولین بار پس از اولین نمایشگاه مستقل امپرسیونیستی در سال 1874 رخ داد. نتیجه چند ماه گذشته در نزدیکی لندن، مجموعه ای از تقریبا بیست نقاشی او به نمایش گذاشته شد، که بعدها توسط کنت کلارک، مورخ هنری، به عنوان "لحظه ای کامل از امپرسیونیسم" توصیف شد. تا سال 1880، سیسلی در غرب پاریس زندگی و کار کرد. سپس او و خانواده اش به یک روستای کوچک در نزدیکی مورت سور لوان (Moret-sur-Loing ) ، نزدیک به جنگل  نقل مکان کردند، تاریخ 29 ژانویه 1899 در مورت سورلون در سن 59 سالگی در گذشت و چند ماه پس از مرگ او نیز همسرش فوت کرد.

کد مطلب 1184
تاريخ ميلادي تولد 30 اکتبر 1839
تاريخ ميلادي درگذشت 29 ژوئیه 1899
كشور / شهر محل درگذشت سور - لوان
پدر / مادر ویلیام سیسلی - فلیسیا سیل
نام و شهرت هنرمند آلفرد سیسلی
ملیت عمومی مرتبط غیر ایرانی
حوزه ( های ) تخصصی هنری نقاشی و طراحی
دوره تاریخی عمومی دوران معاصر
منابع / ماخذ ارشیو قلممو
تكنيك ( هاي ) خوشنویسی آبرنگ

برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب
لطفا کمی صبر کنید !!