زندگینامه آنتونی وان دایک

 

سر آنتونی ون دایک

( 22 مارس 1599 - 9 دسامبر 1641) یک هنرمند باروک  بود ، که پس از موفقیت در جنوب هلند و ایتالیا ، توانست یک نقاش برجسته در انگلیس شود. وی بیشتر به خاطر پرتره های اشرافی اش در اروپا شناخته شده است.

index_1.[2]

سر آنتونی ون دایک (22 مارس 1599 - 9 دسامبر 1641)یک هنرمند باروک  بود ، که پس از موفقیت در جنوب هلند و ایتالیا ، توانست یک نقاش برجسته در انگلیس شود. هفتمین فرزند فرانس ون دایک ، بازرگان ثروتمند ابریشم بود، آنتونی از سنین پایین نقاشی می کرد. در سال 1618 به عنوان استاد در انجمن صنفی آنتورور انتخاب شد. در این زمان او در استودیوی نقاش برجسته شمالی ، پیتر پاول روبنس کار می کرد ،  ون دایک در سال 1621 برای چند ماه در لندن مشغول به کار شد ، سپس قبل از سفر به ایتالیا ، برای مدت کوتاهی به فلاندرز بازگشت ، جایی که تا سال 1627 اقامت داشت ، که عمدتا در ژنو مستقر بود.  وی پنج سال پس از بازگشت از ایتالیا در فلاندرز گذراند. در سال 1632 وی به درخواست چارلز اول انگلستان به لندن بازگشت تا نقاش اصلی دربار باشد. به استثنای هولبین ، ون دایک و دیگو ویلزکز  اولین نقاشان استعدادی برجسته بودند، که عمدتاً به عنوان پرتره پردازان دربار کار می کردند و انقلابی در ژانر داشتند. وی بیشتر به خاطر پرتره های اشرافی اش در اروپا شناخته شده است ، مهمترین آنها چارلز اول و خانواده و نزدیکان وی بود .  او همچنین موضوعات اساطیری و کتاب مقدس ، از جمله محراب را نقاشی می کرد .

ایتالیا

در سال 1620 به واسطه جورج ویلیرز ، مارکز از باکینگهام ،  برای اولین بار به انگلستان رفت و در آنجا برای پادشاه جیمز اول انگلیس کار کرد و 100 پوند دریافت کرد. در لندن در مجموعه Earl of Arundel بود که او نخستین بار اثر تایتان را دید ، که استفاده از رنگ و مدل سازی ظریف فرم می تواند تحول آمیز باشد و سبک جدید را ارائه دهد که می تواند دروس ترکیبی آموخته شده را غنی سازد. پس از حدود چهار ماه ، وی به فلاندر بازگشت ، اما اواخر سال 1621 به مقصد ایتالیا رفت و در آنجا به مدت شش سال ماند. او در آنجا نزد استادان ایتالیایی تحصیل کرد و ضمن شروع کار خود به عنوان یک پرتره نگار موفقبود.

anthony_van_dyck_by_peter_paul_rubens

 

کد مطلب 8538
نام کامل آنتونی وان دایک
پدر / مادر فرانس ون دایک
همسر ( ها ) مری راتون
سبك / مكتب / تكنيك هنري غالب باروک
محل دفن کلیسای جامع سنت پاول
نام وشهرت به لاتین Anthony van dyck
بیو گرافی مختصر یک هنرمند باروک فلانی بود که پس از موفقیت در جنوب هلند و ایتالیا ، نقاش برجسته در انگلیس شد.
تبار/ اصالت بلژیک
ایرانی / خارجی غیر ایرانی
دلیل سرشناسی به خاطر پرتره های اشرافی دربار شناخته شده
رشته ( های ) دارای تبحر نقاشی رنگ روغن ، اکریلیک و...
رشته ( های ) دارای تخصص نقاشی ( تکنیک (های) تر)
اطلاعات تولد 22 مارس 1599
جنسیت آقا
ملیت هنرمند بلژیک
منابع / ماخذ ارشیو قلممو

برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب
لطفا کمی صبر کنید !!