زندگینامه بارتولومه استبان ماریلو

بارتولومه استبان ماریلو

 یک نقاش باروک اسپانیایی بود.  او برای آثار مذهبی اش شناخته شده تر است،اما موریلو تعداد قابل توجهی از نقاشی های زنان و کودکان معاصر را نیز از خود بجا گذاشته اشت . این پرتره های پر جنب و جوش، واقع گرایانه دختران ؛گل، جواهرات و گدایان خیابانی  یک رکورد گسترده و جذاب از زندگی روزمره او را تشکیل می دهد.

autorretrato_de_murillo

بارتولومه استبان ماریلو (متولد اواخر دسامبر 1617، ومرگ در3 آوریل 1682) یک نقاش باروک اسپانیایی بود. اگرچه او برای آثار مذهبی اش شناخته شده تر است، اما موریلو تعداد قابل توجهی از نقاشی های زنان و کودکان معاصر را نیز از خود بجا گذاشته است . این پرتره های پر جنب و جوش، واقع گرایانه دختران ؛گل، جواهرات و گدایان خیابانی  یک رکورد گسترده و جذاب از زندگی روزمره او را تشکیل می دهد.

دوران کودکی

پدر ماریلو گاسپار استبان و مادرش ماریا پرز بود. در سال 1618 در سویل متولد شد،پدرش آرایشگر و جراح بود. پس از مرگ پدر و مادرش در سال های 1627 و 1628، به ندرت از نام خانوادگی پدرش استفاده کرد و به جای آن، نام خانوادگی وی را از مادربزرگ مادری خود، الویر ماریلو، نام برد.  ماریلو مطالعات هنر خود را در سویل تحت خوان دل کاستیولو آغاز کرد، که یک نسل از مادرش بود (عموی موریلو، آنتونیو پرز نیز نقاش بود). اولین اثرش تحت تأثیر Zurbaran، Jusepe de Ribera و Alonzo Cano بود و او رویکرد بسیار واقع گرایانه خود را به اشتراک گذاشت. اهمیت تجاری بزرگ در آن زمان در سویل حاکی از آن بود که او تحت تأثیرات هنری دیگر مناطق قرار داشت. او با نقاشی فلاندی و "رساله ای درباره تصاویر مقدس" Molanus آشنا شد (یان ون می مونه یا مولانو). با تکامل نقاشی او، آثار مهمتر او به سبک جلا تبدیل شد که به طعم های بورژوایی و اشرافی آن زمان مناسب بود، مخصوصا در آثار مذهبی کاتولیک رومی اش. در سال 1642، در سن 26 سالگی، او به مادرید رفت، جایی که او به احتمال زیاد با کار Velázquez آشنا شد و کار کارفرمایان ونیزی و فلاندیش را در مجموعه سلطنتی دید. رنگ های غنی و فرم های شبیه سازی شده کار بعدی او این تاثیرات را نشان می دهد.  در سال 1645 او به سوییل برگشت و با بیتریس کبرا و ویلالوبوس ازدواج کرد، که در نهایت او 11 فرزند داشت. در آن سال، او برای یک کلیسای سنت فرانسیسکو ایل گراند در سویل 11 گلدان را نقاشی کرد. این آثار تصویری از معجزات مقدسین فرانسیسکان بین زرتشتیان زورباخیزه اکستازی سنت فرانسیس و یک سبک ظاهری درخشان (همانند در مرگ سنت کلر) که نمونه ای از کار بالغ بر موریو بودند، متفاوت بود.  ماریلو  دانش آموزان و پیروان بسیاری داشت. تقلید پرکاری از نقاشی هایش، شهرت او در اسپانیا و شهرت در سراسر اروپا را تضمین کرد، و قبل از قرن نوزدهم کار او بیشتر از سایر هنرمندان اسپانیایی شناخته شده بود. هنرمندان تحت تاثیر سبک او شامل گینزبورو و گروز بود

 

کد مطلب 7198
تاريخ ميلادي تولد 31 دسامبر 1617
تاريخ ميلادي درگذشت 3 آوریل 1682
كشور / شهر محل درگذشت سویا - اسپانیا
پدر / مادر گاسپار استبان - ماریا پرز
همسر ( ها ) ویلا لوبوس
زبان مادری اسپانیایی
نام و شهرت هنرمند بارتولومه استبان ماریلو
رده هنرمند مشاهیر
ملیت عمومی مرتبط غیر ایرانی
دليل سرشناسي اثر بخاطر آثار مذهبی شناخته شده بود
حوزه ( های ) تخصصی هنری نقاشی و طراحی
دوره تاریخی عمومی دوران معاصر
منابع / ماخذ ارشیو قلممو

برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب
لطفا کمی صبر کنید !!