زندگینامه فائوستو زونارو

 

فائوستو زونارو 

در ماسی ، شهری در استان پادو ، بخشی از امپراتوری اتریش متولد شد.نقاش رئالیست ایتالیایی بود. وی بیشتر برای نقاشی‌هایی که از زندگی در امپراتوری عثمانی کشیده‌بود، شناخته می‌شود.

download

فائوستو زونارو در ماسی شهری در استان پادو ،  بخشی از امپراتوری اتریش متولد شد . او فرزند ارشد Masonic Maurizio و همسرش Elisabetta Bertoncin بود. فائوستو زونارو نقاش رئالیست ایتالیایی بود. وی بیشتر برای نقاشی‌هایی که از زندگی در امپراتوری عثمانی کشیده‌بود، شناخته می‌شود. زونارو در نظر داشت که پسرش نیز باید یک مسلمان باشد، اما در عصر جوان، فائوستو توانایی عالی در طراحی داشت  با رضایت والدینش، او ابتدا در موسسه فنی در لندینارا ، سپس در آکادمی Cignaroli در ورونا تحت Napoleone Nani ثبت نام کرد . زونارو یک مدرسه و استودیوی هنری کوچک در ونیز را باز کرد ، اما اغلب به ناپل نیز سفر کرد. در آن زمان او در زندگی خود احساساتی نداشت. او به طور فعال در نمایشگاه نمایش داده شده و احترام به منتقدان را به دست آورد. او به طور عمده کارهای ژانر را در روغن و آبرنگ نقاشی می کند. در سال 1883 میلان، وی نمایشگاه: Le rivelatrici napoletane ؛ دا Sant'Elmo ، و Al Pincio ؛ در رم، پرده Passa la Vacca ؛ La sofferente ؛ Le cucitrici napoletane و Il saponaro . در سال 1884، در تورین: Tempesta ؛ پریمو ناتو ؛ پریمو اتوو و زوکولارو ناپل ؛ و در سال 1887 در ونیز:در تصدی ؛ آل Redentoretto ، و Lavoratrice دی پرول . La Casa Camerini از Padua بار یک تیرانداز داشت ؛ و دو بوم: I pigiatori و In medio stat virtus

نقطه عطفی در زندگی حرفه ایزونارو در سال 1891 اتفاق افتاد اما در سال 1891، زمانی که او عاشق الیزابتاپن، شاگرد وی در ونیز شد، با هم به پایتخت امپراتوری عثمانی در استانبول سفر کردند. آنها بخشی از کتاب سفر شرق شرقی کنستانتینوپولی توسط اداندو د آمیکیس الهام گرفته شده است.

استانبول 

در سال 1892 زونارو و الیزابتا ازدواج کردند و در محله استانبول پروا زندگی کردند. در استانبول، در طول زمان، او محافظان اشرافی را اشغال کرد. مینیر پاشا ، وزیر پروتکل، که از او دعوت کرد تا به کاخ ییلدیز مراجعه کند و عثمان حمدی بیگ، هنرمند معتبر محلی را دیدار کند. او در تدریس نقاشی به همسر پاشا مشغول بود و به همین ترتیب الیزابتا وزونارو  از چهره های مهم هنری استانبول آن زمان مطلع شدند.  زونارو بعد از سلطان مجموعه ای از نقاشی هایی را که در حوالی سلطان عثمانی قرن بیستم، مهمند دوم ، نشان می دهد، به تصویر کشیده استزونارو  خود را به عنوان جانشین هنرمند ونیزی، تمدنی بلینی ، که توسط مهمند دوم به منظور چاپ نقاشی خود بیش از 300 سال قبل به کار گرفته شده بود، برگزید. همچنین در طول اقامت خود در استانبول، زونارو شاهد روزهای صفوف عاشورا بود که توسط مسلمانان شیعه در دهم محرم انجام شد و این فرقه تتبری بود که او را به نقاشی مشهور خود در دهم محرم معرفی کرد ، گزارش شده است که زونارو گفت: "پس از مشاهده روند تسخیر کننده (از Tatbir) من آرزو می کنم که من بتوانم با این مرد که مریض می شوند ملاقات کنم". "انسان" زونارو  صحبت می کند نشان می دهد به نوه ستمدیده مسلمان محمد، حسین ابن علی

بازگشت به ایتالیا

زونارو در سال 1909 در استانبول باقی ماند، پس از بازگشت به ایتالیا به دنبال انقلاب جوان ترک که سرپرست عبدالحمید دوم و سرنگونی سلطنت مشروطه را سرنگون کرد. بعد از او هیچ نقاش ادبی عثمانی نخواهد بود. او در سنروهو مستقر شد و در آنجا به به نقاشی تا زمان مرگش ادامه داد،. در سال 1920 او از همسرش جدا شد و با دخترش زندگی کرد. نه سال بعد، او درگذشت. او در گورستان فوزی در سنروهو دفن شده است. در زیر سنگ قبر او، زیر اوختن عثمانی، آن را اعلام می کند که زونارو  نقاش دائمی امپراتوری عثمانی است.

کار هنری وشهرت

زونارو نقاشی های پرتره ، مناظر و نقاشی های تاریخی انجام میداد . ادعا شده است که "زونارو یکی از کسانی بود که سهم عمده ای در توسعه هنر غرب سبک در ترکیه داشت." او یک هنرمند پرشکوه بود که صدها اثر را ایجاد کرد که بیشتر آنها امپراتوری عثمانی است. نمایشگاه کار خود در فلورانس در سال 1977 "در دنیای هنر به تحسین گسترده ای دست یافت".  امروزه اکثر آثار زونارو در استانبول باقی می مانند و بسیاری از آنها در موزه های پیشرو در شهر نمایش داده می شوند. تصاویر خود را می توانید در موزه های دولتی کاخ Topkapi ، کاخ Dolmabahçe و موزه نظامی استانبول پیدا کنید . آثار زونارو  همچنین می تواند در موزه خصوصی Sakıp Sabancı و موزه Pera یافت شود . همچنین تعدادی از آنها به مجموعه های خصوصی در ترکیه تعلق دارند. 

220px-zonaro

 

 

 

 

 

 

تبار/ اصالت
تاريخ ميلادي تولد 18 سپتامبر 1854
تاريخ ميلادي درگذشت 19ژوئیه 1929
كشور / شهر محل درگذشت سادرمو-ایتالیا
همسر ( ها ) الیزابت برتویک
نام و شهرت هنرمند فائوستو زونارو
رده هنرمند مشاهیر
ملیت عمومی مرتبط غیر ایرانی
دليل سرشناسي اثر برای نقاشی‌هایی که از زندگی در امپراتوری عثمانی کشیده‌بود، شناخته می‌شود.
حوزه ( های ) تخصصی هنری نقاشی و طراحی
دوره تاریخی عمومی دوران معاصر
منابع / ماخذ ارشیو قلممو

برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب
لطفا کمی صبر کنید !!