زندگینامه چارلز اسپنسلی

 

چارلز اسپنسلای

پسر هنری اسپنسلای، مهندس و بنیانگذار آهن و برنج بود. او در سال 1865 در روچستر، کنت متولد شد.  او ابتدا در مدرسه آموزش هنر ملی (کالج سلطنتی هنر)، تحصیل کرد، جایی که جایزه نقاشی را دریافت کرد. اسپنسلی آموزش خود را در پاریس ادامه داد و در سالن پاریس به نمایش گذاشت.
 

images_1.[1]

چارلز اسپنسلیی پسر هنری اسپنسلای، مهندس و بنیانگذار آهن و برنج بود. او در سال 1865 در روچستر، کنت متولد شد. او ابتدا در مدرسه آموزش هنر ملی (کالج سلطنتی هنر)، تحصیل کرد، جایی که جایزه نقاشی را دریافت کرد. اسپنسلی آموزش خود را در پاریس ادامه داد و در سالن پاریس به نمایش گذاشت. اسپنسلی غالبا در بریتانیا حضور داشت. او 30 اثر را در آکادمی سلطنتی از سال 1912 تا زمان مرگش در سال 1958 نشان داد. او عضو موسس انجمن سلطنتی نقاشان مینیاتوری بود. که در سال 1897به آن پیوست. او همچنین عضو افتخاری انجمن هنرمندان سلطنتی بیرمنگام و معاون وی بود. کار او در بسیاری از مراکز برجسته لندن از جمله موسسه سلطنتی نقاشان نفت، موسسه سلطنتی نقاشان در آبرنگ، گالری جدید و آلپاین گالری آویزان شد. اسپنسلی همچنین در استانها به طور منظم با انجمن هنرمندان سلطنتی، بیرمنگام، آکادمی سلطنتی کیمبری، آکادمی سلطنتی هیبرنی، موسسه هنرهای زیبا گلاسکو، گالری واکر لیورپول و گالری هنری منچستر سیتی همکاری کرد. او در سال 1936 نمایشگاه یک مرد در گالری هنر ساندرلند برگزار کرد. چارلز اسپنسلای نیز توسط چندین گردآورنده با نفوذ، از جمله آقای لوی و ملکه مری، مورد تحسین و حمایت قرار گرفت. تحسین آقای لووی تا آنجا ادامه داشت که هنرمند و خانواده اش از اقامت در منچستر استفاده کنند. اسپنسلی یک عکس با اندازه پرتره شاه جورج برای خانه عروسک معروف ملکه ماری را نقاشی کرد، که در نمایشگاه ومبلی 1924 و در حال حاضر در ویندزور نشان داده شده است. نامه ای از ملکه مریم و شاهزاده خانم ماری لوئیس یکی از اموال محسوس اسپنسلی بود. چارلز اسپنسلی موفقیت خود را به عنوان یک نقاش و مینیاتوری عاج به دست آورد.
کار چارلز اسپنسلی در چندین موزه شامل گالری هنری شهر برادفورد، گالری تیت لندن، گالری هنری منچستر سیتی و موزه و گالری هنری هریس پرستون نشان داده شده است

کد مطلب 1119
تاريخ ميلادي تولد 27 اکتبر 1865
تاريخ ميلادي درگذشت 25 ژوئن 1958
كشور / شهر محل درگذشت نورث -بریتانیا
رشته ( های ) دارای تبحر نقاشی رنگ روغن ، اکریلیک و...
نام و شهرت هنرمند چارلز اسپنسلی
ملیت عمومی مرتبط غیر ایرانی
حوزه ( های ) تخصصی هنری نقاشی و طراحی
دوره تاریخی عمومی دوران معاصر

برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب
لطفا کمی صبر کنید !!