زندگینامه گوستاو کایبوت

گوستاو کایبوت

(19 آگوست 1848 – 21 فوریه 1894) نقاش فرانسه، عضو و مدافع هنرمندان معروف به امپرسیونیستها بود، هرچند او نقاشی بسیار واقع گرایانه تری نسبت به بسیاری دیگر از گروه داشت. Caillebotte برای علاقه اش در عکاسی به عنوان یک شکل هنری معروف شد.

100043_p-01

زندگی نامه

گوستاو کایبوت (19آگوست 1484-21 فوریه 1894) نقاشی که در دروان امپرسیونیست ها به عنوان یک آوانگارد معرفی می شد و با وجود موفقیت های فراوان حتی تا دهه 1950 ناشناخته بود. او بسیاری از موضوعاتش را زندگی روزمره مردم در کافه ها و خیابان های پاریس در حال کسب و کار خود به تصویر کشیده است.

درباره ی زندگی

گوستاو در سال 1848 در نوزدهم ماه آگوست در خانواده ایی مرفه  در پاریس به دنیا آمد. پدرش در ازدواج سوم بغیر از گوستاو صاحب دو پسر دیگر به نام های رنه و مارسیال بود . پدر گوستاو در سال 1860 ملکی در یرس (شهری در کنار رودخانه یرس) خریداری کرد که بسیاری از تابستانها را در آنجا می گذراندند. در آنجا بود که گوستاو جوان برای اولین بار شروع به نقاشی کرد. در سال 1868 گوستاو توانست تحصیلات خود را در رشته حقوق تمام  کند و دو سال بعد نیز توانست گواهی وکالتش را بگیرد . گوستاو اندکی بعد برای شرکت در جنگ “فرانکو-جرمن” در سال 1870 برگزیده شد .

زندگی حرفه ایی

پس از جنگ گوستاو از کارگاه نقاش فرانسوی لئو بونا بازدید کرد و بونا اورا تشویق کرد تا به طور جدی شروع به کارکند . گوستاو در سال 1873در مدرسه هنر های زیبا ثبت نام کرد اما مدت زمان زیادی را در آنجا نگذراند و کارگاه شخصی خود را در خانه پدری برپا کرد و در مدت زمان کوتاهی توانست سبک هنری خود را گسترش دهد. تقریبا در سال 1874بود که گوستاو با هنرمندانی خارج از آکادمی فرانسه آشنا شد و با آنها طرح دوستی ریخت، هنرمندانی چون ادگار دگا (نقاش و مجسمه ساز فرانسوی) و ادوادر مونه (نقاش امپرسونیست) از نزدیکان او بودند. گوستاو در اولین نمایشگاه هنری امپرسیونیست ها حضور داشت اما رسما اثری از خود نداشت . اولین نمایشگاه او در سال 1876 در دومین نمایشگاه امپرسیونیست ها با 8 اثر هنری که شامل اولین شاهکار خود به نام The scrapers floor (زمین شورها) برپا شد. این تابلو که کارگرانی را در حال آماده ساختن کف چوبی یک ساختمان هستند را نشان میدهد، از سوی منتقدین برداشته شد و به همین خاطر در سال 1875 از شرکت در “سالون” ( نمایشگاه رسمی ، تحت حمایت آکادمی هنر های زیبا فرانسه) رد شد. گوستاو کایبوت تقریبا از سن 34 سالگی دیگر اثری از خود به نمایش عموم نگذاشت، او با شروع دهه 90 پایبندیش را به نقاشی بشدت کم کرد و دیگر تابلوهای بزرگ کار نکرد .برای سال‌های متمادی، شهرت کایبوت به عنوان یک نقاش با شهرتش به عنوان یک حامی هنری جایگزین شده‌بود. بااین‌حال هفتاد سال پس از مرگش، مورخین هنری شروع به ارزیابی مجدد آثار وی کردند. استفاده برجسته وی از پرسپکتیو متغیر همواره مورد تحسین بوده و او را از همکارانش که در دیگر زمینه‌های هنری از وی پیشی گرفتند، کاملاً جدا کرده‌است. هنر وی پیشتر تا دهه ۱۹۵۰ میلادی کاملاً فراموش شده‌بود تا زمانی که بازماندگانش شروع به فروش مجموعه خانوادگی کردند. در ۱۹۶۴ میلادی، موسسه هنر شیکاگو تابلوی پاریس، یک روز بارانی را خریداری کرد که خود نشانگر علاقه آمریکاییان به این هنرمند است. با آغاز دهه ۱۹۷۰، آثار او دوباره به نمایش گذاشته و منتقدانه ارزیابی شد.

 

100043_p-02

پاریس، یک روز بارانی (۱۸۷۷ میلادی)

 

100043_p-03

تابلوی رنده‌کاران (۱۸۷۵).

در سال ۱۸۷۶ میلادی، کایبوت نخستین ارائه‌اش به دومین نمایشگاه امپرسیونیست‌ها را با ۸ تابلو که شامل اولین شاهکارش با نام «رنده‌کاران» (۱۸۷۵) نیز بود، انجام داد.

گوستاو کایبوت به سال ۱۸۹۴ میلادی در حالی که به باغبانی در خانه‌اش در پتی ژانویلیه مشغول بود، به دلیل تنگی نفس در سن ۴۵ سالگی از دنیا رفت و در گورستان پرلاشز در پاریس به خاک سپرده‌شد.

کد مطلب 12397
نام کامل گوستاو کایبوت
پدر / مادر پدر مارسیال کایبوت- مادر سلست دوفسن
سبك / مكتب / تكنيك هنري غالب رئالیسم، امپرسیونیسم
محل دفن ۳۰ آوریل ۱۸۹۴ ژنویه، فرانسه
نام وشهرت به لاتین gostav kaibout
بیو گرافی مختصر گوستاو کایبوت (19 آگوست 1848 – 21 فوریه 1894) نقاش فرانسه، عضو و مدافع هنرمندان معروف به امپرسیونیستها بود، هرچند او نقاشی بسیار واقع گرایانه تری نسبت به بسیاری دیگر از گروه داشت. Caillebotte برای علاقه اش در عکاسی به عنوان یک شکل هنری معروف شد.
شغل اصلي نقاش - عکاس
تاليفات / آثار برجسته پاریس، یک روز بارانی 1877
زبان مادری فرانسه
ایرانی / خارجی غیر ایرانی
اطلاعات تولد ۱۹ اوت ۱۸۴۸ پاریس، فرانسه
جنسیت آقا
ملیت هنرمند فرانسه
منابع / ماخذ اینترنت
ارسال کننده در سایت مریم صالح نژاد

برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب
لطفا کمی صبر کنید !!