شهر سیدنی

سیدنی 

یکی از گران‌ترین شهرهای جهان است اما این مسئله به این معنی نیست که آدم‌های مقتصد نمی‌توانند اینجا خوش بگذرانند. ما به شما چند تفریح در سیدنی معرفی می‌کنیم که هزینه‌ی آن‌ها کمتر از ۳۰ دلار است و نیازی به ولخرجی ندارد، از پارک‌های عمومی گرفته تا سفرهای جاده‌ای

3b1b8216-4028-47fe-9d46-ab2d83e45bb1

سیدنی یکی از گران‌ترین شهرهای جهان است اما این مسئله به این معنی نیست که آدم‌های مقتصد نمی‌توانند اینجا خوش بگذرانند. ما به شما چند تفریح در سیدنی معرفی می‌کنیم که هزینه‌ی آن‌ها کمتر از ۳۰ دلار است و نیازی به ولخرجی ندارد، از پارک‌های عمومی گرفته تا سفرهای جاده‌ای

گشت و گذار در منطقه‌ تاریخی صخره‌ها

این منطقه که در کنار بندر قرار دارد، یکی از اولین مناطق مسکونی استرالیا است. آخر هفته حتما به بازارهای اینجا سر بزنید و روزهای جمعه به مراکزخرید غذا و خوراکی بروید.

 

rsd

رصد خانه

رصدخانه چشم‌انداز خیره کننده‌ای از بندرگاه را به تصویر می‌کشد

 

dyd

بالا رفتن ازبرج دیدبانی(پایلون)

به جای اینکه از «پل بندر» بالا بروید،  کمی آن طرف‌تر به بالای برج دیدبانی بروید. در طول مسیر چند نمایشگاه وجود دارد که ساختار و تاریخ پل را شرح داده‌اند.

 

pyad

پیاده روی از باندی تا کوجی

در طول این مسیر چشم‌اندازها، پارک‌ها، صخره‌ها، خلیج‌ها، و استخرهای صخره‌ای بسیار زیبا وجود دارند. سواحل و پارک‌های این مسیر جایی برای استراحت، شنا یا خوردن چیزی در کافه‌ها، هتل‌ها یا رستوران‌ها است. در سواحل امکانات زیادی از جمله جایی برای پیک‌نیک، زمین بازی، کیوسک و توالت وجود دارد. طول پیاده‌روی ساحلی از باندی تا کوجی در حومه‌ی شرقی سیدنی ۶ کیلومتر است در این پیاده‌روی حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

 

park

گردش در لونا پارک

این پارک روبروی اسکله‌ی «سیرکیولر» بندر قرار دارد و مجموعه‌ای از جشنواره‌ی رویاهای شما است.

 

bandar

قدم زدن در پارک بندری بارانگارو رزرو

در اسکله‌ی خالی سابق بیش از ۱۰۰ سال به روی عموم بسته بود تا اینکه در ماه آگوست به پارک شهر تبدیل شد. در لونا پارک قدم بزنید و از مرغ سوخاری خوشمزه، مرغ بریان یا غذاهای مالزیایی آن امتحان کنید. این پارک جدیدترین و دیدنی‌ترین پارک سیدنی است.

 

h

پل معروف هاربر سیدنی

 

do 

دوچرخه سواری در منطقه‌ی ساحلی منلی

گردش در منطقه‌ی ساحلی منلی  و یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای گشت‌وگذار در بندر است. به ساحل بروید و از تاکوهای (نوعی غذای مکزیکی) بخورید.

 

b

بازی بولینگ روی چمن با توپ‌های چوبی

نزدیکی این باشگاه به اقیانوس، آن را به بهترین مکان برای بازی بولینگ روی چمن تبدیل کرده است. می‌توانید در یک بعد از ظهر خوش آب و هوا بولینگ بازی کنید.

 

a

آتش بازی در دارلینگ هاربر

در فصل تابستان هر هفته شنبه‌ها ساعت ۹ شب می‌توانید به تماشای آتش بازی بنشینید که آسمان را مثل روز روشن می‌کند. صحنه‌های این آتش بازی بسیار زیبا است اما چیزی که از همه مهم‌تر است، رایگان بودن این مراسم است.

 

o

قدم زدن در صخره‌ اقیانوسی گپ در شبه جزیره‌ی واتسون بی

این صخره مشرف بر دریای «تاسمن» واقع در ورودی جنوبی بندر سیدنی است. می‌توانید در انتهای مسیر خود، از ماهی و چیپس ارزان رستوران مشهور «دویل» در اسکله امتحان کنید.

 

k

سفری یک روزه به کوه‌های آبی

این پارک که در فهرست میراث جهانی قرار دارد، (با ماشین) فقط ۹۰ دقیقه از شهر فاصله دارد و اگر بخواهید با قطار بروید حدود ۲ ساعت طول می‌کشد که به آن جا برسید. این کوه به داشتن مه آبی شهرت دارد و به‌ همین دلیل نام «کوه‌های آبی» را روی آن گذاشته‌اند. از این کوهپیمایی طولانی لذت ببرید و ناهار را می‌توانید در شهرهای دامنه‌ی این کوه صرف کنید.


برای ارسال نظر ، وارد حساب کاربری خود شوید
ورود به حساب
لطفا کمی صبر کنید !!